Майнові та немайнові авторські права

Автор – фізична особа, яка своєю творчою працею створила твір.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (далі – Закон) суб’єктами авторського права є автори творів, зазначених у ч.1 ст.8 цього Закону, їх спадкоємці та особи, яким автори чи їх спадкоємці передали свої авторські майнові права.
Авторське право — це сукупність прав, які належать автору у зв’язку зі створенням і використанням твору літератури, науки, мистецтва.
Правова охорона поширюється тільки на форму вираження твору і не поширюється на будь-які ідеї, теорії, принципи, методи, процедури, процеси, системи, способи, концепції, відкриття, навіть якщо вони виражені, описані, пояснені, проілюстровані у творі.

1) вимагати визнання свого авторства шляхом зазначення належним чином імені автора на творі і його примірниках і за будь-якого публічного використання твору, якщо це практично можливо;
2) забороняти під час публічного використання твору згадування свого імені, якщо він як автор твору бажає залишитись анонімом;
3) вибирати псевдонім, зазначати і вимагати зазначення псевдоніма замість справжнього імені автора на творі і його примірниках і під час будь-якого його публічного використання;
4) вимагати збереження цілісності твору і протидіяти будь-якому перекрученню, спотворенню чи іншій зміні твору або будь-якому іншому посяганню на твір, що може зашкодити честі і репутації автора.


а) виключне право на використання твору;
б) виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами.


В статті 21 Закону України «Про авторське право і суміжні права» визначений
вичерпний перелік вільного використання творів без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право), але з обов’язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення. 

