Всі новини

Що треба знати про плату за землю на час карантину? На який період можна не сплачувати земельний податок?

🔺Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що використовуються в господарській діяльності.

🔺За вказаний період плату за землю можуть не сплачувати, фізичні особи-підприємці або юридичні особи, у власності чи користуванні (у тому числі на умовах оренди) яких знаходяться зазначені земельні ділянки.

Нюансом є те, що звільнення від податку не поширюється на фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності.

🔺Якщо останні вже подали податкові декларації з плати за землю за 2020 рік, юридична особа може, для зменшення податкових зобов’язань з плати за землю за березень-квітень 2020 року, подати уточнюючу податкову декларацію. Теж саме потрібно зробити і приватним підприємцям, у яких право на земельну ділянку оформлене на них як на суб’єктів підприємницької діяльності. Адже в частині нарахування та сплати земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, такі фізичні особи прирівняні у правовому статусі до юридичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

‼️ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК

Тимчасово, за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року звільняються від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ:

🔺фізичні особи – підприємці, в тому числі «спрощенці»;

🔺особи, які провадять незалежну професійну діяльність;

🔺члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

До вказаних осіб у зазначений період штрафні санкції за неповну, або несвоєчасну сплату єдиного внеску та несвоєчасне подання звітності не застосовуються, а пеня не нараховується, а нарахована підлягає списанню.

При цьому, зазначені особи можуть самостійно прийняти рішення про сплату єдиного внеску за вказані періоди у розмірах та порядку, визначених законодавством та відобразити це у звітності. Також не забуваємо, що ФОП першої та другої групи (без працівників) може зекономити на податках, адже має можливість піти у відпустку на один календарний місяць.

#ОсвітаБатьківщина