Всі новини

Реорганізація сільських, селищних, міських рад за Законом України «Про добровільне об’єднання громадян»

В Україні реалізується реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади, яка передбачає передачу повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад. Важливою складовою та запорукою реалізації цієї реформи є формування спроможних громад, шляхом об’єднання територіальних громад.

Хочемо звернути вашу увагу на типові помилки під час проведення реорганізації.

  1. Підписання перших рішень головою ТВК.
  2. Прийняття рішення ради, яким припиняють повноваження голови, депутатів чи ради попереднього скликання.

Відповідно до ч. 2 ст.8 Закону повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою.

  1. Відсутність у рішенні ради, протоколі пленарного засідання та у трудовій книжці сільського, селищного, міського голови інформації про складення ним присяги посадової особи місцевого самоврядування.
  2. Повідомлення державного реєстратора про реорганізацію та встановлення строку подання вимог кредиторів.

Відповідно до ч. 6 ст.4 Закону реорганізація юридичних осіб – сільських, селищних, міських рад та їхніх виконавчих комітетів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється без повідомлення про неї органу, що здійснює державну реєстрацію, а також без збирання вимог кредиторів, отримання їхньої згоди.

  1. Покладення повноважень секретаря виконкому на секретаря селищної, міської ради.

Відповідно до ч. 3 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар виключно сільської ради може за рішенням ради одночасно здійснювати повноваження секретаря виконавчого комітету відповідної ради.

  1. Вирішення питання про покладення обов’язків старости не на першому засіданні.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою.

  1. Вживання терміну «голова ради» замість сільського, селищного, міського голови.
  2. Покладення «обов’язків старости» не на колишнього голову чи особу, яка виконувала його обов’язки, а на іншу особу.
  3. Не внесення до трудових книжок працівників запису про реорганізацію сільських, селищних рад, які увійшли до ОТГ.