Реорганізація сільських, селищних, міських рад за Законом України «Про добровільне об’єднання громадян»

В Україні реалізується реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади, яка передбачає передачу повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад. Важливою складовою та запорукою реалізації цієї реформи є формування спроможних громад, шляхом об’єднання територіальних громад.
Хочемо звернути вашу увагу на типові помилки під час проведення реорганізації.
- Підписання перших рішень головою ТВК.
- Прийняття рішення ради, яким припиняють повноваження голови, депутатів чи ради попереднього скликання.
Відповідно до ч. 2 ст.8 Закону повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою.
- Відсутність у рішенні ради, протоколі пленарного засідання та у трудовій книжці сільського, селищного, міського голови інформації про складення ним присяги посадової особи місцевого самоврядування.
- Повідомлення державного реєстратора про реорганізацію та встановлення строку подання вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 6 ст.4 Закону реорганізація юридичних осіб – сільських, селищних, міських рад та їхніх виконавчих комітетів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється без повідомлення про неї органу, що здійснює державну реєстрацію, а також без збирання вимог кредиторів, отримання їхньої згоди.
- Покладення повноважень секретаря виконкому на секретаря селищної, міської ради.
Відповідно до ч. 3 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар виключно сільської ради може за рішенням ради одночасно здійснювати повноваження секретаря виконавчого комітету відповідної ради.
- Вирішення питання про покладення обов’язків старости не на першому засіданні.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою.
- Вживання терміну «голова ради» замість сільського, селищного, міського голови.
- Покладення «обов’язків старости» не на колишнього голову чи особу, яка виконувала його обов’язки, а на іншу особу.
- Не внесення до трудових книжок працівників запису про реорганізацію сільських, селищних рад, які увійшли до ОТГ.