Всі новини

Гендерний пенсійний розрив

В Україні існує нерівність між чоловіками та жінками у сфері пенсійного забезпечення. В середньому, жінки отримують пенсії на 30% менші, ніж чоловіки.
Про це під час презентації аналітичної записки організації об’єднаних Націй про соціальний захист в Україні заявила верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет.
💬 «Жінки живуть довше, крім того, стереотипи та безкоштовна домашня робота протягом усього життя часто не дозволяють їм отримувати високооплачувану роботу з офіційним працевлаштуванням… Пенсійні системи, які враховують непропорційну роботу жінок, зокрема, по догляду за дітьми, можуть виправити цей дисбаланс, щоб догляд за іншими не ставив під загрозу права жінок», – зазначила Верховний комісар.
Згідно з інформацією ООН, літні люди складають близько 25% населення України. Тільки третина з них – чоловіки. 77% українських пенсіонерів мають щомісячний дохід нижче, ніж законодавчо встановлений в країні прожитковий мінімум.
Станом на 1 квітня 2021 року середній розмір пенсії в Україні склав 3700 гривень, при цьому найбільшу пенсію отримують колишні судді – 77 тис.грн.
Нагадаємо, в Україні 68,5% громадян впевнені в тому, що пенсію їм у старості має забезпечувати держава та уряд. Тільки 18,8% вважають відповідальними насамперед самих себе.