Всі новини

‼️23 липня в газеті «Урядовий Кур’єр» була опублікована постанова Кабміну від 08.07.2020 №617 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України».

Постановою внесені зміни до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.
💥Основні зміни:
❤️Уточнюють вимоги до здійснення заходів державного контролю за додержанням законодавства про працю
Відповідно до абзацу другого п. 1 Порядку, заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю, крім заходів з питань виявлення неоформлених трудових відносин, які здійснюються відповідно до вимог Закону та з урахуванням п. 2-4 цього Порядку.
🔺Встановлюють, що заходи з питань виявлення неоформлених трудових відносин здійснюються виключно у формі інспекційних відвідувань
Згідно пункту 2 Порядку, заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин здійснюються у формі інспекційних відвідувань, які проводяться інспекторами праці Держпраці, її територіальних органів та органів місцевого самоврядування.
Інші заходи державного контролю, що здійснюють ОМС (з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці), можуть відбуватися у формі невиїзних інспектувань з дотриманням Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
🔺Інспектори праці Держпраці та ОМС повинні пройти перевірку знань у порядку, визначеному Мінекономіки
Відповідно до пункту 3 Порядку, інспекторами праці є посадові особи Держпраці та її територіальних органів, виконавчих органів рад, посадовими обов’язками яких передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю і які пройшли перевірку знань у порядку, визначеному Мінекономіки.