Інші заходи

11 правил передвиборчої агітації

🔺 Починати передвиборчу агітацію дозволено тільки з моменту реєстрації кандидатки виборчою комісією.
🔺 Плакати, листівки, буклети, флаєри виготовляються ВИКЛЮЧНО за кошти виборчого фонду кандидатки або партії (мають бути офіційно оплачені з рахунку виборчого фонду). ВИЙНЯТОК: продукція виготовлена на власному обладнанні (принтері чи ін).
🔺 Уся друкована продукція (плакати, брошури, флаєри, листівки) незалежно від того чи надруковані вони на власному обладнанні, чи за кошти виборчого фонду, мають містити РЕКВІЗИТИ: (1) замовник (ПІП кандидатки) (2) назву фірми, що здійснила друк або вказано «надруковано на власному обладнанні» (3) тираж – кількість штук (4) прізвище, ім’я та по-батькові особи, відповідальної за друк (може бути ПІП кандидатки).
Приклад: Замовник: Ковальська Л.А.; надруковано на власному обладнанні; тираж 100 шт.; відповідальна за друк – Ковальська Л.А.
🔺Кандидатка ЗОБОВ’ЯЗАНА протягом 2-х днів після виготовлення будь-якої друкованої продукції (незалежно від того надрукованої на власному обладнанні чи ні) подати один примірник кожної продукції до своєї територіальної виборчої комісії (можливо надіслати поштовим відправленням з повідомленням про вручення).
🔺Якщо кандидатка проводить агітаційну зустріч у приміщенні, таке приміщення має бути орендовано офіційно, а кошти оплачені з рахунку виборчого фонду.
🔺Встановлення агітаційних наметів для проведення заходів передвиборної агітації не потребує повідомлення чи отримання будь-яких дозволів від органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування.
🔺У разі якщо будинок (приміщення) незалежно від форми власності було надано для проведення передвиборної агітації одному кандидату, власник (користувач) цього будинку (приміщення) не має права відмовити в його наданні на тих же умовах іншому кандидату.
🔺 За 40 днів до дня голосування кожна теле-, радіокомпанія, друковане ЗМІ оприлюднює розцінки для розміщення передвибочої реклами. Реклама може купуватися тільки за цими розцінками. Укладається договір та оплачується офіційно з виборчого фонду кандидатки або партії.
🔺 Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.
‼️ВИЙНЯТОК: дозволяється роздавати товари, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, яка бере участь в виборах, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (орієнтовно 210 грн.).
🔺Забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації.
🔺 Участь у передвиборчії агітації заборонена: • особам, які не є громадянами України;
• органам державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронним органам та судам;
• у робочий час державним службовцям, службовцям органів місцевого самоврядування;
• військовослужбовцям (крім випадку, коли сам є кандидатом/кандидаткою);
• членам виборчих комісій;
• через іноземні засоби масової інформації.
Успіхів! 🙂