Без категорії

Ухвалено Роз’яснення щодо здійснення охорони приміщень виборчих комісій під час місцевих виборів

8 жовтня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого Комісія затвердила Роз’яснення щодо застосування окремих положень Виборчого кодексу України стосовно забезпечення здійснення охорони приміщень виборчих комісій органами Національної поліції України під час місцевих виборів.

Метою ухвалення документу є забезпечення однакового застосування окремих положень Виборчого кодексу України, а також сприяння виборчим комісіям у реалізації їх повноважень. Зокрема, Комісія звернула увагу ТВК, що органи Національної поліції України зобов’язані забезпечити цілодобову охорону приміщення територіальної виборчої комісії за її зверненням.

Кодекс містить низку спеціальних положень, які визначають випадки обов’язкового залучення поліцейських до здійснення охорони приміщень виборчих комісій та реалізації окремих виборчих процедур, однак потребують деталізації.

Відтак, Роз’ясненням, зокрема, визначено, що до дня голосування охорона приміщень територіальних виборчих комісій співробітниками органів Національної поліції України обов’язково здійснюється з моменту отримання ними виборчих бюлетенів та до їх передачі  відповідним територіальним або дільничним виборчим комісіям. А в разі неможливості такої передачі – до їх погашення у встановленому Кодексом порядку. Відповідно, дільничних виборчих комісій – з моменту отримання виборчих бюлетенів від ТВК до дня голосування на місцевих виборах.

Окрім того, ЦВК акцентувала, що поліція відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень, виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення. А також – вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень, та заходів, спрямованих на усунення загроз життю і здоров’ю фізичних осіб і публічній безпеці. Окрім того – здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події.

 

Відповідне Роз’яснення доступне за посиланням:

https://act.cvk.gov.ua/acts/pro-roz-yasnennya-shhodo-zastosuvannya-okremih-polozhen-viborchogo-kodeksu-ukraini-stosovno-zabezpechennya-zdiysnennya-ohoroni-primishhen-viborchih-komisiy-organami-natsionalnoi-politsii-ukraini-pid.html